Agroturystyczne wakacje na Suwalszczyźnie we wsi Krusznik.

Krusznik leży na Suwalszczyźnie, pomiędzy największym lasem w Europie – Puszczą Augustowską – a jednym z najpiękniejszych jezior w Polsce – jeziorem Wigry. Dom gościnny mieści się na prywatnej posesji w sąsiedztwie naszego domu, pomiędzy lasem, a jeziorem Mulaczysko (na południe od Wigier). Składa się z 2 pokojów na piętrze, które pomieszczą maksimum 5 osób na dwóch łóżkach małżeńskich i jednym pojedyńczym oraz w pełni wyposażonego aneksu kuchennego. Pokoje wyposażone są w telewizory, biblioteczkę, gry i dostęp do Internetu bezprzewodowego.
Na parterze jest łazienka z prysznicem, umywalką i oddzielnie ubikacja . Tu także mieści się prawdziwa sauna. Z dwupiętrowego tarasu, wychodzącego na południe, można obserwować rozległy widok na przepiękną okolicę, a wieczorem gwiazdy.

Posesja ma prywatny dostęp do jeziora. Do dyspozycji są : pomost , altana, miejsce na ognisko. W sąsiedniej wsi, są trzy bary agroturystyczne, dwa sklepy i kościół. Można wynająć kajaki, żaglówkę, konie pod wierzch lub z powozem.

W oddalonych o kilkanaście kilometrów Suwałkach są: Aquapark, Plaza z Multiplexem, liczne placówki kulturalne, handlowe i gastronomiczne. Można skorzystać z profesjonalnej opieki medycznej i stomatologicznej po konkurencyjnych cenach do wielkich miast.

A tylko 1,5h drogi autem Druskienniki – Park wodny, całoroczny stok narciarski z wypożyczalnią wszystkiego od sprzętu po ubrania, SPA, jedno z najlepszych uzdrowisk klimatycznych i balneologicznych w Europie. Występują tam liczne źródła mineralne i pokłady borowiny. Znajduje się tam 9 sanatoriów i centrum balneologiczne.


 

Przed laty sami poznaliśmy to miejsce jako turyści, a teraz wynieśliśmy się z dużego miasta, aby zamieszkać tu na stałe. Tym bardziej możemy szczerze je polecać. Nasze ośmio-hektarowe siedlisko, oddalone od hałasów drogi i sąsiadów leży nad brzegiem jeziora, gdzie mieści się pomost z wygodnym zejściem do wody, a wysoki brzeg osłania od wiatru i niepożądanego towarzystwa.

Gwarantujemy krystalicznie czystą wodę pitną, piękne widoki, śpiew ptaków, zapach pól i łąk, kąpiele w czystym jeziorze oraz idealny spokój.  Pod koniec czerwca lasy czerwienią się od poziomek a we wrześniu od rydzów.
Chętnie pokazujemy naszym gościom uroki i ciekawe miejsca Suwalszczyzny i Litwy.

ZAPRASZAMY

CYT: Niebo Nad Wigrami 2/2010:
„Pan Michał Wojewoda z żoną Hanną kilkadziesiąt lat temu zauroczyli się Suwalszczyzną. Przez wiele lat spędzali tu część urlopu, aż ostatecznie postanowili osiąść na stałe. Od 2007 roku mieszkają w Kruszniku. Pan Michał często patrzy w niebo i czasami dzieli się swoimi obser- wacjami, prowadząc wykłady.” Przeczytaj do końca klikając TU